To snáď úradníci v Ke nemyslia vážne!

Autor: Vladimír Čuchran | 23.9.2020 o 9:55 | Karma článku: 10,25 | Prečítané:  6732x

Zdieľam popri iných, RSS kanál https://www.kosice.sk/rss/uradna-tabula a tak sa snažím vyloviť niečo z útrob diania v mestkých úradoch. RSS kanály sú výborná vec, avšak v rukách kompetentných. Úlohou RSS je priamo informovať.

Takže do mailu mi z uvedeného kanálu prišlo:

Feed: Úradna tabuľa
Posted on: Tuesday, September 22, 2020 1:00 AM
Author: Úradna tabuľa
Subject: Oznámenie o začatí obstarávania Územného plánu hospodársko-sídelnej aglomerácie Košice, Zmeny a doplnky č. 17/2020

V zmysle § 30 a § 31 zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon) v platnom znení oznamujeme, že mesto Košice ako orgán územného plánovania (podľa § 16 a § 18 stav. zákona) začalo s obstarávaním Územného plánu hospodársko-sídelnej aglomerácie Košice, Zmeny a doplnky č.17/2020.

Zobraziť článok...

Prílohy:

 

02_graficka_priloha_k_oznameniu.pdf (588 KB)
https://static.kosice.sk/article/RP3iLtzgzwJcynZnSD/02_graficka_priloha_k_oznameniu.pdf

------

Dozvedáme sa: Dotknuté orgány štátnej správy, orgány samosprávneho kraja, dotknuté obce,  organizácie a právnické osoby, verejnosť môžu svoje požiadavky a námety zasielať písomne v termíne do 14 dní odo dňa doručenia na adresu: Mesto Košice, Odd. Útvar hlavného architekta, Magistrát mesta Košice, Tr. SNP 48/A, 040 11 Košice.

To si fakt mesto myslí, že z takýchto úbohých podkladov, bez legendy, bez odkazu na spracovaný dokument, si občan vie urobiť názor o zámere? 

Veľmi podobné sú odkazy na enviroportál - na všeobecnú stránku a tam si má čitateľ hľadať spomínanú enviroinformáciu o EIA a podobne.

Nuž hádam cieľom informácie je informovať a nie zbaviť sa informácie. Informácie takého druhu sú len formálnym odfajknutím úlohy. 

Už-už som sa domnieval, že sa mesto ide seriózne zaoberať územným plánom, čo nám bolo sľubované ešte v r. 2018 a ku ktorému sme sa poniektorí vyjadrovali. Kdeže...

A hádam by na začiatok komunikácie mesta a občana stačilo, ak by mesto dokázalo s občanom aspoň z elementárnej slušnosti komunikovať, odpovedať na dobre mienené podnety a nie mlčať, či sa schovávať za barikádou slov a výhovoriek, bez nádeje občana, čo ich platí, na riešenie.   

Autorove pôvodné pripomienky k ÚPAutorove pôvodné pripomienky k ÚP

Autor je pôvodne stavebným technikom. https://horami.sk/zivotopis-pracovny/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bez lockdownu budú ťažké Vianoce, varujú niektorí experti

Nemocnice sa plnia, trend nie je dobrý, hovoria.

Dobré ráno

Dobré ráno: Máme polarizovanú spoločnosť, komunikácia premiéra ju prehlbuje

Ľudia sú frustrovaní, hovorí Hřích.

Haščáka dobehla Gorila, šéfa Penty obvinili z korupcie

V sídle finančnej skupiny zasahovali desiatky policajtov.


Už ste čítali?