Prešovská tragédia na Mukačevskej

Autor: Vladimír Čuchran | 3.9.2020 o 13:06 | Karma článku: 2,87 | Prečítané:  674x

Prešovská tragédia je tragédiou nielen pre priamo postihnutých, ale je to obrovské memento do budúcna, či už z hľadiska rozhodovania judikatúry, alebo technickej podstaty, ak sa chce spoločnosť poučiť z doterajších chýb. Ak chce.

Znalci zistili (august 2020):

a ja som ešte niekedy v marci predvídal príčiny a načrtol som aj širšie technické súvislosti a prevencie do budúcna...

... po tom, čo som dosť otáľal so zverejnením názoru, aby som sa nedostal do krížku s vyšetrovaním. Na rozdiel od znalcov a vyšetrovateľov som nemal k dispozícií žiadnu dokumentáciu, foto, zistenia, vyšetrovacie spisy, akurát som dedukoval zo zverejnených mediálnych článkov, čo sa udialo navonok a ako sa to mohlo celé udiať, aké faktory boli rozhodujúce pre vznik deštrukcie, nastavil som otázky, ku ktorým som sa snažil priradiť logické odpovede. Sú v spomínanom blogu.

Vlastne sa moje dedukcie naplno potvrdili.

Blog bola vlastne moja odozva, keď prekypel pohár mojej trpezlivosti v nejakú spravodlivosť, vidiac pračudesné kroky pri vyšetrovaní, nadprácu našej judikatúry či akejsi slepoty spravodlivosti, kde sa nevedomosť nejako prirýchlo pretavila do absurdných obvinení a zatknutí prvých, čo boli naporúdzi.

Nezdá sa mi, žeby vo všeobecnosti u nás tak rýchlo spravodlivosť zapracovala, hoci v tomto prípade by som o spravodlivosti vôbec nehovoril, ale o zbrklosti a absencii technického myslenia tých, čo rozhodovali na základe predložených vyšetrovaní, pretože v iných závažných a trestných prípadoch si v tejto spoločnosti skutoční zločinci užívajú slobodu, robia si zo spravodlivosti a trestu úplnú prču, prepisujú majetky, manipulujú a konšpirujú, usmievajú sa, vyhrážajú, akoby sa nechumelilo.

Vo veci je smutné to, že som mailoval samospráve obcí a advokátovi v snahe ukázať obvineným aj iné fakty, než len nejaké blúdenie okolo iných vecí a nik mi neodpovedal a ani sa len nepoďakoval za technický pohľad na udalosť, za ľudskú nezištnú pomoc, čo som považoval z mojej strany za samozrejmosť.  

Takže, možno si zainteresovaní vyšetrovatelia prečítali môj blog a začali nad vecou uvažovať aj z iného uhla pohľadu, keďže došli k zhodnému výsledku s mojim predpokladom.

Apropos, vlastne, neodpisoval tu niekto?

Teraz, keď ako vždy sa žiaľ poučuje až z nejakej skutočnej udalosti a tragédie, by som rád vidiel aj pokroky v odporúčacích krokoch v zmienenom mojom blogu, ktorých zavedením by sa podobným tragédiam dalo predísť.     

Poznajúc túto spoločnosť a domnievať sa, že sa niečo po tragédií zmení v prevencií, predpisoch a chovaní najmä štátu, je viac ako naivné...

Autor je pôvodne stavebným technikom. https://horami.sk/zivotopis-pracovny/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Prvé dni po pôrode ovplyvnia celý život, aj tak delíme matky od detí

V roku 2018 sa na Slovensku narodilo predčasne štyritisíc detí.


Už ste čítali?