Taktika - politika

Autor: Vladimír Čuchran | 8.11.2019 o 9:41 | (upravené 8.11.2019 o 9:56) Karma článku: 1,89 | Prečítané:  743x

V krajine, kde na odchod zločinom nakazeného verejného činiteľa, poslanca, politika, je potrebná odťahovacia služba,

v krajine, kde nefungujú základné princípy právneho štátu, lebo takíto v prípade silných podozrení by mali byť ihneď odvlečení inou službou a pekne s klepetami na zápästiach, aby boli odizolovaní a nepokračovali beztrestne vo svojom kriminálnom počínaní, nemohli si zahladzovať stopy, prevádzať majetky a to všetko pri tak jasných dôkazoch, v krajine, kde podozriví a obvinení strácajú zrak, čo nikdy svojich, zo zločinov obvinených kamarátov nevideli a ani náhodou si spolu nevymieňali SMS, neboli spolu na fotkách, na svadbách, žúroch, dovolenkách, nebratríčkovali sa spolu a zapierajú hádam aj vlastné narodenie, tak v takej krajine je možné vlastne už všetko. A že všetko je a chcem veriť, že to bude čoskoro už len spravodlivo potrestaná minulosť, pekne ututlané, schované za počestnosť najvyšších funkcií v štáte a dokonca aj v rámci zákona, čo ich priviedol do funkcií, tak ako nás o tom politici denno-denne presviedčajú. A ak pokrivený, spravodlivosti spreneverený sudca je nútený vyzliecť si súdnický talár, dostane ešte aj odstupné, vyznieva to ako poďakovanie za doterajšiu činnosť a službu vlasti, "prepáč za výpoveď, tu máš odstupné" tak znova je tu dôkaz, že spoločnosť žije v poriadne pokrivenom svete. A vlastne sa to všetko a aj to je len máličko, čo by malo byť vynesené na svetlo sveta, dozvedáme až následkom vyšetrovania najbrutálnejšieho zločinu, ktorý zosnovali mocní štátni, vládni a stranícki predstavitelia, za pomoci štátnych orgánov. Za uvedený zločin bol nie tak dávno v minulosti povraz. Tak ako bol povraz za vlastizradu a spoluprácu s inými mocnosťami, za špionáž a donášku na druhú stranu. U nás sa tomu nazýva najvyšší radca na úrade vlády splnomocnený k uspokojovaniu najrozličnejších služieb priamo tam.

A vlastne ku všetkému tomu zločineckému svinstvu, chobotnici, sa dospelo legálnou cestou cez mandát voliča. Volič si prial zvolených zástupcov. A zvolil si možno aj nevedomky aj takých, spomenutých v úvode a teraz mu to zrejme stále vyhovuje, lebo preferenčné percentá tomu napriek prebiehajúcim procesom stále nasvedčujú. Skrátka tomu percentu stav zločinnosti vlastne vyhovuje. A ešte aj dochádza aj k fúziám politikov podobného razenia. No aspoň budú pekne pohromade a na očiach. Len ich ustrážiť! 

A čudujeme sa, že to všetko je také. Lebo politika je taká. Vyhraj voľby a môžeš všetko. A ono to prakticky aj tak je a to úplne legálne. Volebné víťazstvo dáva právo deliť si rezorty, posty a nasadzovať tam zástupcov víťazov. Aj hlupákov a pätolízačov aj odborníkov, čo vymenili iných hlupákov, pätolízačov či odborníkov, čo mali iné politické tričko.

Patent na rozum majú predsa víťazní politici

Víťazi a vždy nejakí víťazní "naši ľudia" sú potom na všetkých článkoch riadenia a diania a striedaním sa každé štyri roky po pôvodných zástupcoch pôvodných víťazov s iným straníckym tričkom, tam stihnú narobiť okrem rošád aj riadny zmätok, keď zrazu začnú platiť iné pravidlá, priority a práca začne znova od základov a bude iná. A víťazi aj napriek kontrole si dovolia hocičo a s požehnaním zákona, ktorí si vlastne oni, ako víťazi vydajú a schvália vo svoj obraz. A všetci víťazi si namýšľajú, že budú lepší, než porazení. A čas ide naďalej svojim tempom, bez ohľadu na zmätečné pohyby na smiešnej, či skôr tragickej spoločenskej slovenskej scéne. Dom takto postavený, má potom každé poschodie, čo predstavuje inú vládu, iné tvary, rozmery, štandard, konštrukciu, cenu. Akurát, že ten nepodarok nie je ani trocha pohľadný a ani lacný a je za naše a každú chvíľu sa musí podopierať pred pádom.  

Vlastne od dôb tatárskych či tureckých vpádov, križiackych výprav a či aj skôr, sa princíp vôbec nezmenil. Zvíťaziť a hotovo. A následne vládnuť. Hoc aj blbo, čo je síce vec uhla pohľadu, víťaza a porazeného, no počúvať sa musí. Na spôsobe nadobudnutia moci ani veľmi nezáleží. Účel svätí prostriedky a dnes sa to nerobí šípmi, jedom a vojenskou taktikou, podplatením stráži, manželstvom z donútenia, ale civilizovanejšie, najčastejšie cez konto.

A princípy s niečím, čo je vlastne zločinecké sú si veľmi podobné.

https://cuchran.blog.sme.sk/c/513805/kmotrickovia.html 

Do politiky môže hocikto. Stačí mať ostré lakte a ambície. Politika umožňuje aj návrat skrachovancov, diktátorov, pseudo vodcov, podvodníkov, votrelcov. Politika nadobúda obludné rozmery, ak sa prinavracia a dáva sa šanca prinavrátiť sa, aj v minulosti neobyčajne kontroverzným politikom, či služobníkom s veľmi pokrivenou chrbticou, ak nejaká ostala, čo mali slúžiť krajine. Chorobná túžba po moci dala vzniku stalinizmu, boľševizmu, komunizmu, fašizmu a akokoľvek to znie zvláštne, politika vie vygenerovať zločinecké obludy, čo práve prežívame, čo sme si nevedeli ani predstaviť, že niečo také môže vzniknúť. Tu a v tejto modernej dobe. Ani za čias spomínaných izmov ľudia neverili, ako hlboko vie ľudstvo padnúť, keď sa zabíjalo a vraždilo, že ľudstvo a najmä politická moc sa môže takto chovať, ako to vtedy obludne prepuklo.

Svet odjakživa bol o moci, o teritóriách, na samom začiatku v súbojoch samcov o samičku, o stádo, o územie na prežitie, o územie na zväčšenie svojho vplyvu a bohatstva. Dnes je všetko oveľa sofistikovanejšie. Manipulácia s myslením a to ešte ani človek nemusí mať v sebe zabudovaný číp, čo funguje na ovládanie tela a duše takého tvora a nemusí byť ani nadopovaný. Zatiaľ nám stačia závislosti na peniazoch a chémia v nás, prázdnota duše, predkladanie poloprávd, informačné vojny, deformácie skutočností v našej duši, v našom tele a plastami, éčkami napádané DNA už spôsobuje nepriaznivé, ale pre niekoho zas naopak, priaznivé správanie sa takýchto ľahko ovládateľných bytostí. Sme ovládaní závislosťou cez zdroje prežitia, svojho majetníctva a bezohľadnej honby za úspechom. Sme zmanipulovaní začarovanou špirálou konzumu a sme na tom závislí. Sme pretkaní egoizmom, sebectvom a narcizmom, kde slovo ďakujem, prejav ochoty, pomoc, je pomaly anachronizmom a vypadáva zo slovníka. Podľa toho sa aj rozhodujeme a často bezohľadne bez pohľadu do budúcna.

Pokrytectvo doby vytvorené najmä politikmi so svojim správaním a služobníkmi, čo im verne priamo či nepriamo slúžia.

Všetko samčie dobyvačné a expanzné princípy

Politika je zlá v tom, že vytvára mocenské štruktúry a to úplne legálne s mandátom od voličov, že je nám vštepovaná ako učivo na škole a postupne dávkovaná. Že sme sa dobrovoľne zbavili svojho názoru a že sme len prijímateľmi čohosi, bez čoho celé generácie žili, hoci vždy doplatili na vyššiu moc, na nedobrovoľné vtiahnutie do deja, do vojen, ničiacích plánov vojenských štábov, vojny chtivých vojvodcov, či vykonávateľov vôle zakomplexovaného politika. No doplatili by na ňu tak či tak, zvalcovaní novým panovníkom, politikou. Sem tam sa nám podaril vzdor, povstanie, revolúcia, keď sme už toho naozaj mali dosť a šli do toho s nasadením života.

Politika nie je príliš o súboji názorov v prospech občanov, ale o uchopení moci, dnes už bez dobýjania hradieb, ostreľovania delami a nastolením víťazného panovníka, ale o zákulisných hrách, sľuboch, dezinformáciách, intrigách, vypočítavosti, taktike kto s kým a čo za to. O kolaborácii mysle a skutkov sa presviedčame vlastne stále a predvolebné predsavzatia, že "s tým určite nie, ani náhodou", sú len na chodníku pohodeným listom kalendára, na ktorý sa má zabudnúť.

Akou-takou výnimkou z chmúrnych vyhliadok

v novodobých dejinách by mohla byť jar 68, či november 89. Ale ako vieme, v 68. prišli tanky a nasledovala krutá pomsta normalizátorov a z novembra sa nám teraz vykľulo obdobie mafie, zločinu, rozkrádačiek, búrania právneho systému v tých najzákladnejších základoch. Už-už som si myslel, že november bude už len spomienkovým podujatím na vznik tohoto sviatku, ale zas je to, žiaľ bohu, boj o základné hodnoty, čo sme si mysleli, že už sú vybojované navždy. 

Hm, nezabúdajme!

Ale je mi ľúto desiatky rokov pokusov a omylov, čo tu tápeme a výsledkom je prevzatie moci mafiami, s krytím na polícií na súdoch, prokuratúre, s financovaním z podsvetia, že sa tu neustále vytvárajú fintičky ako podvádzať, obchádzať zákon, pravidlá, spravodlivosť, nás. Prešľapujeme na mieste a nebyť úkladnej vraždy, takmer celá spoločnosť by posedávala za pecou, tam nadávala a karavána by išla ďalej, akoby sa nechumelilo. Tak fungujú ľudia a ich ľahostajnosť a pretvárka vo svete, kde žiaľ panuje politika - taktika.

Možno príde ozajstný  víťazný február s hodnotami demokracie, ľudskosti, spravodlivosti. Závisí to od každého.

Aj od Teba.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Prvé dni po pôrode ovplyvnia celý život, aj tak delíme matky od detí

V roku 2018 sa na Slovensku narodilo predčasne štyritisíc detí.


Už ste čítali?