Hlúposť je nám daná (fejtón)

Autor: Vladimír Čuchran | 7.8.2019 o 8:09 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  379x

Často krát si kladiem otázku, či je to tak v prírode zariadené, že stvoriteľ, boh, či príroda, to zariadila tak, že podelila svoje dietky na tie čo za niečo stoja a na hlupákov, čo sú za deravý groš.

Zdá sa, že vtedy, keď boh prideľoval rozum ľudom čakajúcim naň v dlhočiznom rade, ako v socíku na mäso, tak sa na mnohých nezvýšilo, lebo boh si občas skočil na pivo, lebo to nemohol vydržať s nervami a potom zas odskakoval na wécko, lebo to nemohol vydržať s obličkami. Výsledok je taký aký je. Máme tu aj hlupákov. Nie je ich málo a možno za to môžu božie obličky, ktoré vekom predsa len neboli už tak v kondícií a aj ten močový mechúr sa pričinil, už veľa nepodrží, takže medzičasom sa medzi ľudským radom na Božej ulici a wéckom na ulici Bočnej, kde bolo wécko a pivná krčma zároveň, vyšliapal slušný chodník až tak, že anjelíčkovia ju museli zabetónovať a vydlaždiť. Predsa nebude chodiť na boso po zemi, či po čom vlastne. Vyrúbali aj nejaký ten strom, čo stál ponáhľajúcemu sa bohovi v ceste tam a späť. To sa nepáčilo enviromentalisticky orientovaným božím sluhom, čo existovali už vtedy. A tak už vtedy vznikali prvé spory a božie súdy, čo to riešili a aj nie.

A zatiaľ čo sa tam tí hore večne škriepili a nikdy nič nerozsúdili, pretože aj úplatky už vtedy jestvovali, tam dole v chaose dejín a ľudského jestvovania sa potomkovia ľudí mlátili hlava nehlava, dobíjali územia, znásilňovalo a kradlo sa ostošesť a aj viac a sem tam aj prestalo, aj to len preto, aby sa znova čosi chystalo. A tak sa vždy moci chytil nejaký hlupák, čo ovládol ďalších hlupákov, nasľuboval im a tí nemali inú voľbu, ako byť hlupákmi a hlupákovi sa podvoliť. A niektorí ani nechceli mať príliš inú voľbu, keď zacítili moc a prašule. A možno to až taký hlupák nebol, keď to všetko vymyslel.

Ľudstvo už iné nebude. Hlúposť vždy vládla svetom. Len sa vždy inak nazýva.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?