Dvíhanie tlaku

Autor: Vladimír Čuchran | 10.10.2018 o 18:29 | (upravené 10.10.2018 o 19:59) Karma článku: 1,70 | Prečítané:  546x

Dnes ma telefonicky oslovila nejaká finančná firma s ponukou na zhodnotenie financií. Nedvíham neznáme čísla, ale dnes som vlastne výnimočne zdvihol a tento hovor ma len utvrdil, že čo sú zač takéto volačky.

„Nie, ďakujem, som dôchodca.“ Druhá strana čosi zamrmlala a zložila, skôr než by si povedal „švec“. Vlastne ma to okamžite utvrdilo o tom, ako na tom slovenský dôchodca je a druhá strana to aj okamžite pochopila a vôbec sa neunúvala v rozhovore pokračovať ďalej, ako to zvyčajne býva. Že tunajší dôchodca je zaradený niekde na konci a spodku dlhého radu spoločnosti a nemá šancu sa mať a užívať si dôchodok. Že prežíva od dôchodku po dôchodok a už vôbec nemá myšlienky na nejaké investície, zhodnotenia, či vklady. Hovoríme o dôchodcoch obyčajných, nie o zbohatlíkovských typu Vlada LenOna.

Môj strýko v Kanade, čo tam emigroval vo chvíli uchopenia moci v našej krajine komunistami po vojne a začínal úplne, ale úplne s holou, ako študent pred maturitou, pretože jeho útek bol náhly, dramatický, bez kufríka, bez účtu niekde vonku, bez spriaznenej duše, jednoducho, len s tým, čo mal na sebe. A keď bol u nás ešte pred osemdesiatym deviatym, aj to takmer tajne a ako cudzí štátny príslušník, ako dôchodca, vysmiaty vravel, že má tri dôchodky. Tri? Úplne nepochopiteľné! „Jeden mám štátny, jeden mi platí firma a jeden som si platil sám. Mám sa lepšie, než keď som robil“. Vravel, to, čomu dnes hovoríme dôchodcovské piliere.

Neviem o tom, že by niekto, vykrikoval, že Kanada je nejaký vykričaný sociálny štát. Zato v krajine pod Kriváňom z vládnych úst sa toto slovo skloňuje denne.

Takže, tak milí dôchodcovia vidíte, kde sme to dopracovali a kde išli naše výkony. Nuž tam, však viete...   

Už zase nedvíham neznáme čísla.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?