Dvíhanie tlaku

Autor: Vladimír Čuchran | 10.10.2018 o 18:29 | (upravené 10.10.2018 o 19:59) Karma článku: 1,66 | Prečítané:  507x

Dnes ma telefonicky oslovila nejaká finančná firma s ponukou na zhodnotenie financií. Nedvíham neznáme čísla, ale dnes som vlastne výnimočne zdvihol a tento hovor ma len utvrdil, že čo sú zač takéto volačky.

„Nie, ďakujem, som dôchodca.“ Druhá strana čosi zamrmlala a zložila, skôr než by si povedal „švec“. Vlastne ma to okamžite utvrdilo o tom, ako na tom slovenský dôchodca je a druhá strana to aj okamžite pochopila a vôbec sa neunúvala v rozhovore pokračovať ďalej, ako to zvyčajne býva. Že tunajší dôchodca je zaradený niekde na konci a spodku dlhého radu spoločnosti a nemá šancu sa mať a užívať si dôchodok. Že prežíva od dôchodku po dôchodok a už vôbec nemá myšlienky na nejaké investície, zhodnotenia, či vklady. Hovoríme o dôchodcoch obyčajných, nie o zbohatlíkovských typu Vlada LenOna.

Môj strýko v Kanade, čo tam emigroval vo chvíli uchopenia moci v našej krajine komunistami po vojne a začínal úplne, ale úplne s holou, ako študent pred maturitou, pretože jeho útek bol náhly, dramatický, bez kufríka, bez účtu niekde vonku, bez spriaznenej duše, jednoducho, len s tým, čo mal na sebe. A keď bol u nás ešte pred osemdesiatym deviatym, aj to takmer tajne a ako cudzí štátny príslušník, ako dôchodca, vysmiaty vravel, že má tri dôchodky. Tri? Úplne nepochopiteľné! „Jeden mám štátny, jeden mi platí firma a jeden som si platil sám. Mám sa lepšie, než keď som robil“. Vravel, to, čomu dnes hovoríme dôchodcovské piliere.

Neviem o tom, že by niekto, vykrikoval, že Kanada je nejaký vykričaný sociálny štát. Zato v krajine pod Kriváňom z vládnych úst sa toto slovo skloňuje denne.

Takže, tak milí dôchodcovia vidíte, kde sme to dopracovali a kde išli naše výkony. Nuž tam, však viete...   

Už zase nedvíham neznáme čísla.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf Reportérov: Otázky na Kočnera podráždili Fica aj Sulíka

Nebojím sa žalôb, tvrdí šéf Reportérov RTVS Vincent Štofaník.

Píše Petr Kocina

Podvody so záverečnými prácami sa vymkli kontrole

Kauza Dankovej práce je takou hanbou, pri ktorej sa ťažko hľadajú paralely.

ČESKOSLOVENSKÍ LEGIONÁRI

V zákopoch i na železnici. Legionári krstili republiku krvou

Československí vojaci sa postarali aj o výnimočnú epizódu 1. svetovej vojny.


Už ste čítali?